Aktuality

foto

První návštěva v novém roce 2021 přijela z Nepomuku

Jaké jsou možnosti podpory seniorů v krizovém stavu COVID 19, co se vlastně děje v projektu SOUSEDÉ plus, možností dobrovolnictví jak pro seniory tak i jejich zapojení na druhé straně pole- sdílení zkušeností, navázání spolupráce... to všechno jsme r...

foto

V příštím roce všechno dobré

Do nového roku 2021 přejeme víc SOUSEDSKÉHO SETKÁVÁNÍ...

Více aktualit ...

Spolek SOUSEDÉ plus Scio

foto

SOUSEDÉ plus SCIO působí od začátku října 2018 Ppři SCIO škole v Praze 11. Kromě sousedské výpomoci se pravidelně scházíme ke společným aktivitám s dětmi. Škola má zajímavý koncept výuky a děti jsou velmi vstřícné, otevřené a bezprostřední. Čas strávený s nimi nás vždy velmi obohatí a odcházíme plni dojmů ze společného setkání. Jedna naše členka přichází vždy s houslemi a učí děti vnímat hudbu. Děti nás na oplátku učí nějakou novou píseň nebo hru. Máte-li chuť se k nám přidat, kontaktujte prosím Evu Menčíkovou, e-mail: eva@mezi-nami.cz.
Více na našich stránkách: www.mezi-nami.cz


Masopustní tvoření

foto

30.1.2019
Tentokrát jsme se ponořili do masopustní doby a to vyprávěním pohádky "Z chaloupky na vršku". Ta nás tak inspirovala, že jsme společně vyrobili mnoho různých maškar, podivuhodných postaviček i různých strašidýlek. Setkání jsme zakončili společným posezením u čaje a velké mísy masopustních koblih.

Vánoční hra o narození

foto

2.12.2018
Tentokrát jsme dostaly od dětí milé pozvání na zhlédnutí generální zkoušky "Vánoční hry o narození". Do hry byly zapojeny všechny děti podle svých schopností a možností a po vystoupení nám barvitě vyprávěli vše o nacvičování této hry i o vytváření kostýmů. Na oplátku jsme dětem přinesly jako poděkování vánoční cukroví.

Společné tvoření ve Scio škole.

foto

21.11.2018
V úterý 9. října proběhlo první společné setkání s druháky ze Scio školy v Praze 11. Nejprve nás děti provedly celou budovou včetně všech tříd, zoo koutku, cvičnou kuchyní, dílnou, klubovnou a dokonce nás nechaly nahlédnout i do sborovny. Poté jsme vytvořili kruh a každý z nás pověděl něco o sobě. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny a každá dostala velkou čtvrtku, nůžky, lepidla, hromadu časopisů a společně jsme vytvářeli podzimní obraz. Nakonec jsme se všichni opět sešli nad našimi "dílky" a vyprávěli si o tom, jak se nám pracovalo a co jsme při tom zažili. Ani se nám nechtělo se s dětmi rozloučit (a dětem taky ne), ale byl čas oběda a tak jsme jim popřály dobrou chuť a už teď se těšíme na příští setkání.

Skládání origami a pečení rohlíčků pro sv. Martina

foto

12.11.2018
Listopadové setkání se neslo v duchu her, spousty legrace i výměny zkušeností mezi námi a dětmi. Společně jsme totiž pekli martinské rohlíčky. Také jsme si hodně užili skládání vlaštovek z papíru a vyrábění dalších papírových origami. Děti nás vždy znovu a znovu překvapí svou otevřeností, sdílností a touhou poznávat. Na jejich tabuli máme vždy napsáno přivítání a několik milých vzkazů. Je nádhera, co všechno se od nich dozvíme.


Zpět na seznam spolků
Autor řešení, administrátor: Roman Miškovčík Plzeň, Grafika: Hanja.eu
Všechna práva vyhrazena ©2022 TOTEM, z.s.