Aktuality

foto

Dnes jsme už zaběhlí

Sousedská komunito! To, co jiní náročně organizují na rychlo, to my už děláme dávno. Nic se nezměnilo na tom, že pomáhám ostatním s nákupy, jen jsem tu pomoc nabídla i dalším, mimo naši skupinu. Teď se možná zamýšlejí nad tím, že mít někoho blízko (a...

foto

Sousedské bramborové knedlíky se zelím

Když máte kamaráda, co vaří v hospodě a zbudou jim bramborové knedle se zelím a k tomu spoustu sousedů, tak je o zábavu postaráno. Doma máte kupu knedlí, vyšlete signál mezi SOUSEDY a pak už se jen tvoří řada a roznáší se mezi žvancechtivé. Byla velk...

Více aktualit ...

Spolek SOUSEDÉ plus Scio

foto

SOUSEDÉ plus SCIO působí od začátku října 2018 Ppři SCIO škole v Praze 11. Kromě sousedské výpomoci se pravidelně scházíme ke společným aktivitám s dětmi. Škola má zajímavý koncept výuky a děti jsou velmi vstřícné, otevřené a bezprostřední. Čas strávený s nimi nás vždy velmi obohatí a odcházíme plni dojmů ze společného setkání. Jedna naše členka přichází vždy s houslemi a učí děti vnímat hudbu. Děti nás na oplátku učí nějakou novou píseň nebo hru. Máte-li chuť se k nám přidat, kontaktujte prosím Evu Menčíkovou, e-mail: eva@mezi-nami.cz.
Více na našich stránkách: www.mezi-nami.cz


Masopustní tvoření

foto

30.1.2019
Tentokrát jsme se ponořili do masopustní doby a to vyprávěním pohádky "Z chaloupky na vršku". Ta nás tak inspirovala, že jsme společně vyrobili mnoho různých maškar, podivuhodných postaviček i různých strašidýlek. Setkání jsme zakončili společným posezením u čaje a velké mísy masopustních koblih.

Vánoční hra o narození

foto

2.12.2018
Tentokrát jsme dostaly od dětí milé pozvání na zhlédnutí generální zkoušky "Vánoční hry o narození". Do hry byly zapojeny všechny děti podle svých schopností a možností a po vystoupení nám barvitě vyprávěli vše o nacvičování této hry i o vytváření kostýmů. Na oplátku jsme dětem přinesly jako poděkování vánoční cukroví.

Společné tvoření ve Scio škole.

foto

21.11.2018
V úterý 9. října proběhlo první společné setkání s druháky ze Scio školy v Praze 11. Nejprve nás děti provedly celou budovou včetně všech tříd, zoo koutku, cvičnou kuchyní, dílnou, klubovnou a dokonce nás nechaly nahlédnout i do sborovny. Poté jsme vytvořili kruh a každý z nás pověděl něco o sobě. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny a každá dostala velkou čtvrtku, nůžky, lepidla, hromadu časopisů a společně jsme vytvářeli podzimní obraz. Nakonec jsme se všichni opět sešli nad našimi "dílky" a vyprávěli si o tom, jak se nám pracovalo a co jsme při tom zažili. Ani se nám nechtělo se s dětmi rozloučit (a dětem taky ne), ale byl čas oběda a tak jsme jim popřály dobrou chuť a už teď se těšíme na příští setkání.

Skládání origami a pečení rohlíčků pro sv. Martina

foto

12.11.2018
Listopadové setkání se neslo v duchu her, spousty legrace i výměny zkušeností mezi námi a dětmi. Společně jsme totiž pekli martinské rohlíčky. Také jsme si hodně užili skládání vlaštovek z papíru a vyrábění dalších papírových origami. Děti nás vždy znovu a znovu překvapí svou otevřeností, sdílností a touhou poznávat. Na jejich tabuli máme vždy napsáno přivítání a několik milých vzkazů. Je nádhera, co všechno se od nich dozvíme.


Zpět na seznam spolků
Autor řešení, administrátor: Roman Miškovčík Plzeň, Grafika: Hanja.eu
Všechna práva vyhrazena ©2020 TOTEM, z.s.