Aktuality

foto

První návštěva v novém roce 2021 přijela z Nepomuku

Jaké jsou možnosti podpory seniorů v krizovém stavu COVID 19, co se vlastně děje v projektu SOUSEDÉ plus, možností dobrovolnictví jak pro seniory tak i jejich zapojení na druhé straně pole- sdílení zkušeností, navázání spolupráce... to všechno jsme r...

foto

V příštím roce všechno dobré

Do nového roku 2021 přejeme víc SOUSEDSKÉHO SETKÁVÁNÍ...

Více aktualit ...

Spolek SOUSEDÉ plus Zlín

foto

Naše skupinka je zatím malá, ale rozšiřuje se i mezigeneračně, což vnímáme pozitivně. Domovskou základnu jsme získali v prostorách Klubu 204. Je to zrekonstruovaná budova bývalé knihovny v centru města. Ze zastávky MHD je to pár kroků a budova je v rohu nádherně upraveného parku. Scházíme se v prostorách Senior pointu a vždy nás tu vlídně vítá recepční, příjemné prostředí, chládek, voda ve džbánu (a kuchyňka, kde si můžeme uvařit čaj i kávu). Naší novou členkou je podnikavá a nadaná mladá dáma, která se v době pracovní stará o kytky a výzdobu města Zlína. Je velmi kreativní a navrhla možnost, že by pro všechny členy udělala tvořivou dílnu, abychom se pobavili a odnesli si domů něco pěkného. Podzim tedy přivítáme přípravou vazby navozující atmosféru a zkrášlující naše domovy. Navíc si ji za podpory zkušené aranžérky uděláme každý sám. Takže pokud se Vám líbí myšlenka „sousedské výpomoci“ či naše další aktivity, neváhejte nás vyhledat a přidat se. Čekáme na nové SOUSEDY, kteří umí dávat ostatním svůj čas a svou práci a přijímat s hrdostí vše, co mohou dát zase oni na oplátku. Jestli se stydíte přijít za námi rovnou do Klubu 204 (termíny schůzek jsou inzerovány i v programu Klubu 204 v magazínu Zlín), pak můžete psát na mail zdenka.bpl@gmail.com nebo volat číslo 731539638 nebo psát sms a já se ozvu zpět – vedoucí spolku Zdeňka Černá.


Dnes jsme už zaběhlí

foto

19.3.2020
Sousedská komunito! To, co jiní náročně organizují na rychlo, to my už děláme dávno. Nic se nezměnilo na tom, že pomáhám ostatním s nákupy, jen jsem tu pomoc nabídla i dalším, mimo naši skupinu. Teď se možná zamýšlejí nad tím, že mít někoho blízko (a nemusí to být nutně rodina), je docela fajn. Vybrala jsem obrázek, který evokuje můj pocit, když sbírám "na nákup". Hezký ne?

Sousedské bramborové knedlíky se zelím

foto

31.1.2020
Když máte kamaráda, co vaří v hospodě a zbudou jim bramborové knedle se zelím a k tomu spoustu sousedů, tak je o zábavu postaráno. Doma máte kupu knedlí, vyšlete signál mezi SOUSEDY a pak už se jen tvoří řada a roznáší se mezi žvancechtivé. Byla velká legrace a ještě jsme si pochutnali! Kdybyste se chtěly dozvědět, kde si SOUSEDÉ pochutnávají na knedlících - tak je to ve Zlíně... tam je dobré být mezi SOUSEDÉ plus...

SOUSEDÉ plus Zlín v akci -signalizace přítomnosti

foto

28.1.2020
Dojednáváme s hasiči setkání na téma nebezpečí pro seniory a OZP při požárech atd. Zástupci hasičů přišli k nám domů, aby měli představu o cílové skupině. Rozhovor se dotkl sousedské výpomoci. "A jak vlastně ta sousedka ví, že nejste doma, to jí pokaždé voláte?" "Nemusím, máme signalizaci! Když je doma můj chlap, tak je na chodbě vozík a když já, tak je tam koště. Když odlétám pryč, koště mizí!" "Teda to je signalizace, to by se od vás mohli jiní učit!" Tak to dávám k dispozici. A pobavila jsem hasiče! Sousedi, jsme prostě čím dál tím dokonalejší! :-)

Silvestrovská SOUSEDSKÁ Boccia ve Zlíně

foto

2.1.2019
Dne 31.12.2018 ve 14 hodin odpoledne se konala sousedská chodbová Boccia - turnaj se uskutečnil v 6. podlaží domu na Broučkově ulici 5352 ve Zlíně. Jedná se o první ročník a věříme, že se tato tradice ujme a v dalších letech osídlíme i dráhy (chodby) v jiných patrech domu.Klání se uskutečnilo za dobré nálady a vítězkou se stala Eva. Porazila Zdenku, Marcelu i Romana v tomto pořadí. Boje trvaly dvě hodiny. Zákeřná dráha v podobě zakřivené (vypouklé) podlahy na chodbě byla soupeřem nejrafinovanějším. Buzary ode zdí byly neočekávaně deformovány vstupy do bytů. Náročnost této dráhy se projevila v plné šíři a délce. Rovněž temno v prostorách ztěžovalo zdánlivě jednoduchou hru. Věříme, že tento příklad se stane táhnoucím a inspirativním i pro ostatní členy sousedských skupin.


Zpět na seznam spolků
Autor řešení, administrátor: Roman Miškovčík Plzeň, Grafika: Hanja.eu
Všechna práva vyhrazena ©2022 TOTEM, z.s.