Aktuality

foto

Dnes jsme už zaběhlí

Sousedská komunito! To, co jiní náročně organizují na rychlo, to my už děláme dávno. Nic se nezměnilo na tom, že pomáhám ostatním s nákupy, jen jsem tu pomoc nabídla i dalším, mimo naši skupinu. Teď se možná zamýšlejí nad tím, že mít někoho blízko (a...

foto

Sousedské bramborové knedlíky se zelím

Když máte kamaráda, co vaří v hospodě a zbudou jim bramborové knedle se zelím a k tomu spoustu sousedů, tak je o zábavu postaráno. Doma máte kupu knedlí, vyšlete signál mezi SOUSEDY a pak už se jen tvoří řada a roznáší se mezi žvancechtivé. Byla velk...

Více aktualit ...

Spolek Totem z.s.


Více na našich stránkách: www.totem-rdc.cz


Prezentace projektů aktivizujících seniory... i SOUSEDÉ plus přišli na řadu

foto

22.1.2020
První letošní prezentace komunitních, seniorských a dobrovolnických aktivit, tedy i našich SOUSEDŮ plus proběhla letos v lednu Odborovému svazu pedagogických pracovníků, sekce seniorů a proběhla v úžasné náladě a atmosféře na celostátní konferenci v Praze. Upřímně věříme, že bývalí pedagogové jsou nejaktivnější senioři a že se k nám přidají.

Všem SOUSEDŮM plus přejeme do nového roku 2020

foto

28.12.2019
... to nejlepší a SUPER cesty...

SOUSEDÉ a Barborky

foto

4.12.2019
Tradiční TOTEMová akce rozsvěcení vánočního stromečku, u které nemohou nikdy chybět SOUSEDÉ plus TOTEM... Letos poprvé kromě milého společného zpívání vánočních koled, každý odcházel s třešňovou větvičkou Barborkou.

Celostátní setkání 2019 SOUSEDÉ plus v Ivančicích

foto

29.11.2019
Ve dnech 26. - 27.11.2019 proběhlo celostátní setkání SOUSEDÉ plus. Bylo zastoupeno celkem 7 krajů z celé ČR. Účastníci nejprve vyslechli prezentaci k projektu - byla představena filosofie a metodika projektu. Probíhala diskuze mezi jednotlivými členy klubů (spolků). Bylo velice zajímavé a inspirativní vyslechnout úspěchy i různé překážky, se kterými se potýkají lidé na vesnici i ve velkých městech. V Rakousku je projekt cílen na seniory, v ČR je přínosem chápání projektu mezigeneračně. Zapojením mladších lidí učíme tuto generaci úctě ke stáří a vzájemné výpomoci. Neméně důležité je také naučit se a nebát se o pomoc požádat. Setkání probíhalo v příjemné atmosféře, každý z 20 přítomných lidí se aktivně zapojil do diskuze a odnesl si cenné rady.


Zpět na seznam spolků
Autor řešení, administrátor: Roman Miškovčík Plzeň, Grafika: Hanja.eu
Všechna práva vyhrazena ©2020 TOTEM, z.s.